ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

, ,

Καταιγιστικοί ήταν οι ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ που επιβλήθηκαν της SUI GENERIS με 7-3 στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΕΑ. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Ηλιάδης που πέτυχε τα τρία από τα συνολικά 7 γκολ της ομάδας του.

Μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να φαίνεται εύκολο, αλλά για να έρθει έκανε τους γηπεδούχους να ζοριστούν αρκετά και να ανεβάσουν αισθητά την απόδοσή τους στα τελευταία 20 λεπτά της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 7’ με τον Κορίζη. Στο 18’ ο Ηλιάδης έκανε το 1-1, αλλά στο 40’ ο Κωνσταντόπουλος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη SUI GENERIS.

Στο 50’ ο Κοντόπουλος με αριστοτεχνικό φάουλ πέτυχε το 2-2, αλλά ο Ιατρόπουλος έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 60ο λεπτό. Μέχρι εκεί όμως, διότι οι ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ «ξύπνησαν», ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να πετύχουν 5 ακόμα γκολ. Στο 62’ ισοφάρισαν με σουτ του Κοντόπουλου, στο 70’ ο Λαγουμιτζής ευστόχησε σε πέναλτι, με τον ίδιο παίκτη στο 75’ να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 5-3. Δύο τέρματα του Ηλιάδη στο 82’ και στο 86’ έγραψαν το τελικό 7-3.

Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι Δριμάλης για τους ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ και Λιβανός για τη SUI GENERIS.

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ: Κωνσταντόπουλος (46’ Χολέβας Γ.), Ακριδάς (46’ Γεωργακόπουλος (70’ Λαγός)), Δριμάλας, Ηλιάδης, Κοντόπουλος, Μωραΐτης, Μουλάς (46’ Λαγουμιτζής), Πουλάκης, Παρθένης (70’ Λεγάκης), Τσιαδήμας, Χειμωνίδης.

SUI GENERIS: Ρούσσος (20’ Λιβανός), Σακελλαρίδης, Οικονόμου (75’ Μάλιαρης), Ζέρβας, Ιατρόπουλος, Κορίζης, Λουκόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Διακόπουλος, Πουλιάκας, Θανασούλας.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ

Λ. Μωραΐτης: Έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.  Η νίκη μας δεν ήρθε τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ, αφού οι αντίπαλοι κατέβηκαν να διεκδικήσουν με αξιώσεις ότι καλύτερο μπορούσαν. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την νίκη και ευχόμαστε στην αντίπαλη ομάδα καλή συνέχεια σε πρωτάθλημα και κύπελλο.