Η νίκη ήρθε με… αντεπιθέσεις για τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

,

Στην κόντρα επίθεση χτύπησαν οι ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ που κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της μαχητικής ΕΘΕΛ με 4-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Κυπέλλου ΕΣΕΑ. Ισως να δικαιούνταν και κάτι καλύτερο από το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι που είχαν ευκαιρίες για γκολ.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήρθε στο 20’ και ανήκε στην ΕΘΕΛ. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Γκαλογιάννη, ο οποίος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα δίπλα απ’ το δοκάρι. Η απάντηση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 28’, όταν η κεφαλιά του Παρασίδη σταμάτησε στο δοκάρι. Ενα λεπτά μετά, ο Κατσούλης αρχικά και ο Χασούνης στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να κερδίσουν τον εξουδετερωμένο Τσουνάκη, με τους παίκτες των ΑΤΤΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ να διώχνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. Τελικά το 1-0 έγινε με τον Παρασίδη. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Θεοδωρόπουλος πάσαρε στον χαφ των ΑΤΤΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, 4 λεπτά αργότερα ο Θεοδωρόπουλος από πασέρ, έγινε σκόρερ όταν και πάλι από αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στα πόδια του και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΕΘΕΛ είχε και πάλι ευκαιρίες για γκολ, αλλά τα χαλούσε στην τελική προσπάθεια, με τον Τσουνάκη να μην έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Ετσι, οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα για τρίτη φορά. Στο 53’ και πάλι σε αντεπίθεση, ο Βεργούρος δοκίμασε ένα δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε στο 85ο λεπτό το «μυαλό» της μεσαίας γραμμής των ΑΤΤΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ, Ακριδάς με ωραίο σουτ (4-0).

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κ. Κουτσόγιαννος, με βοηθούς τους Ταλέα και Δημητρόπουλο.

Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν ο Παρασίδης για τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ και ο Ιωάννου για την ΕΘΕΛ.

ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ: Τσουνάκης, Ακριδάς, Βεργούρος, Θεοδωρόπουλος, Κυριακίδης, Μηλάς (46’ Μερεντίτης), Μουλάς, Μπασινάς, Μωραΐτης, Παρασίδης (46’ Κωνσταντόπουλος), Πεπονούλας.

ΕΘΕΛ: Ιωάννου, Γιαλλέλης, Γκαλογιάννης, Κατσούλης, Κυρτίδης, Λαουτάρης (70’ Ηλιόπουλος), Μηνάς, Παπατσίμπας, Πέππας, Τάτσης, Χασούνης.