Κέρδισε με την ποιότητά του ο ΗΡΑΚΛΗΣ

,

Αν και προσπάθησε ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, η ποιότητα των ποδοσφαιριστών του ΗΡΑΚΛΗ δεν του άφησε περιθώρια. Ετσι γνώρισε την ήττα με 4-1 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΕΑ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 10ο λεπτό όταν ο Ζαρκαδούλας «τσίμπησε» την μπάλα προ του τέρματος κι έκανε το 0-1. Στο 38’ ο Σαπαλίδης διπλασίασε τα τέρματα για τον ΗΡΑΚΛΗ μετά από κάθετη πάσα που δέχτηκε. Το 0-2 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ προσπάθησε να αντιδράσει και στο 64’ ο Λαμπρόπουλος με ωραία κεφαλιά μείωσε προσωρινά για την ομάδα του. Ωστόσο, ο ΗΡΑΚΛΗΣ, ο οποίος είχε να περάσει 15 λεπτά το κέντρο στο δεύτερο μέρος, κατάφερε με τον MVP του αγώνα, Σαπαλίδη να πετύχει το 1-3. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο ίδιος παίκτης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 75’.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δημητρόπουλος, με βοηθούς τους Τσολάκη και Λιάπη.

Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι Μποτσίβαλης και Γάκης για τον ΗΡΑΚΛΗ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ: Καπερώνης (46’ Ζερβουδάκης), Γόγωλος, Ζαρκάδας, Ξιάρχος (19’ Ρίζος), Οικονόμου (46’ Πετούσης), Πεταλάς, Πλωμαρίτης, Προυσανίδης, Ρήγας (46’ Σιμόπουλος), Σκούρας (46’ Λαμπρόπουλος), Φουσκετάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κορδεράς, Δ. Αλεξίου, Ατματζίδης, Βουγαζιάνος, Γαλέας, Γκουγκούδης (72’ Χρόνης), Ζαρκαδούλας (52’ Λ. Αλεξίου), Μποτσίβαλης (46’ Γάκης), Παπαδόπουλος, Σαπαλίδης, Σκούρτας.