Κρίθηκε στο μισάωρο η νίκη για την INTRASOFT

, ,

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, η INTRASOFT κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον ΝΟΜΟ με 3-2 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΕΑ. MVP του αγώνα ήταν ο Λυγκώνης.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Κουλουρούδης άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά το… κακό διορθώθηκε τρία λεπτά αργότερα, καθώς ο Δόνος με σουτ έφερε το παιχνίδια στα ίσα. Και δεν ήταν μόνο αυτό, αφού ο Λυγκώνης στο 12’ και ο Μουζακίτης στο 25’ έκαναν γρήγορα το σκορ 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μουτσογιάννη στο 31’ και μέχρι το τέλος του αγώνα το 3-2 δεν άλλαξε όσο κι αν προσπάθησαν οι δύο ομάδες.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κ. Κουτσόγιαννος, με βοηθούς τους Γεωργαράκο και Ταλέα.

Την κίτρινη κάρτα γνώρισαν ο Λυγκώνης από πλευράς INTRASOFT και οι Μουτσογιάννης και Κουλουρούδης για τον ΝΟΜΟ.

INTRASOFT: Σηφάκης, Ασλανίδης, Δημακογιάννης (46’ Παναγιωτόπουλος), Ζαφειρόπουλος (46’ Μπακόλας), Καραγγελής, Κωνσταντίνου, Λυγκώνης (72’ Τσαγκαράκης), Μιχαήλ, Μουζακίτης, Παναγόπουλος, Σταυρίδης.

ΝΟΜΟΣ: Μπαλλιάς, Δελής (85’ Σούλτης), Δόνος, Κουλουρούδης (46’ Παπαλάμπρος), Μουτσογιάννης, Ντεντιδάκης, Πασχάλης (46’ Κόντος), Ποθητός, Ποντίκης, Σφαιρόπουλος, Φούτζουλας (88’ Χασάνης).