ΜΑΤΣΑΡΑ ΜΕ 8 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ LE MASSAGE – SUI GENERIS

, ,

Σε ένα παιχνίδι – διαφήμιση του ποδοσφαίρου για εργασιακό πρωτάθλημα, LE MASSAGE και SUI GENERIS αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 4-4 για την 2η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΣΕΑ. MVP του αγώνα ο Ιατρόπουλος για τους φιλοξενούμενους.

Ο Κορίζης ήταν αυτός που έφερε μπροστά στο σκορ τη SUI GENERIS στο 20’. Ομως πέντε λεπτά μετά ο Εφραιμίδης ισοφάρισε σε 1-1. Στο 33’ και πάλι ο Κορίζης σκόραρε για τους φιλοξενούμενους και ο Ιατρόπουλος στο 49’ πέτυχε το 1-3. Ο Τσίτσικας που είχε περάσει στο τερέν στο 46’ κατάφερε μετά από 4 λεπτά να βρει δίχτυα για το 1-4. Και εκεί που κάποιος νόμιζε πως το ματς τελείωσε, οι ποδοσφαιριστές της LE MASSAGE παίζοντας και με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Γραμμένου με δεύτερη κίτρινη, είχαν διαφορετική άποψη. Αρχικά μείωσε με τις κεφαλιές των Εφραιμίδη στο 60’ και Χρυσανθακόπουλο στο 65’ για να έρθει στο 90’ ο Διακόπουλος με ωραία εκτέλεση φάουλ να γράψει το τελικό 4-4.

Την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) κάρτα αντίκρισε ο Γραμμένος από πλευράς SUI GENERIS.

LE MASSAGE: Χαραλαμπίδης, Εφραιμίδης (65’ Agastra), Κακαράς (60’ Μπιλάι), Μανιαδάκης (46’ Φούτζιου), Σαραντάρης (46’ Τζαβάρας (70’ Διακόπουλος)), Χρήστου (70’ Νίκας), Μύτας, Εστυλιανίδης, Μηνάς, Χρυσανθακόπουλος, Καπλάνης.

SUI GENERIS: Γραμμένος, Οικονόμου (65’ Σακελαριάδης), Λιβανός (46’ Τσίτσικας), Λουκόπουλος, Κορίζης (55’ Κράνιας), Πούλιακας, Κωνσταντόπουλος, Ιατρόπουλος, Ζέρβας (55’ Στυλιανίδης), Πασχάλης, Θανασούλης (46’ Μυστακούλης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

LE MASSAGE

Γ. Πάτρας: Για έναν ουδέτερο παρατηρητή αυτό που έγινε το Σάββατο στην αναμέτρηση μας με την Sui Generis ήταν μια ποδοσφαιρική πανδαισία , μια διαφήμιση του εργασιακού – ανεξαρτήτου ποδοσφαίρου. Σε ένα ματς θρίλερ, η ομάδα μας κατάφερε το 1-4 του 55ου λεπτού να το κάνει 4-4 στη τελευταία φάση του αγώνα. Η αλήθεια είναι ότι και τα τέσσερα εις βάρος μας τέρματα προήλθαν από ατομικά μας λάθη και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Είχαμε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, πιεσαμε σε όλο το γήπεδο, χάσαμε ε γκολ που δεν χάνονται, αλλά η αμυντική μας επιπολαιοτητα μάς στοίχισε κι έτσι στο  ημίχρονο χάναμε 1-2. Κι ενώ προγραμματισαμε την αντεπίθεση μας ώστε να ισοφαρισουμε το δυνατόν συντομότερο, τραγικά λάθη στην αμυντική μας λειτουργία, μάς φέρνουν πίσω στο σκορ με 1-4. Τέτοια ματς δεν γυρίζουν αν δεν πιστεύεις στις ικανότητές σου. Κι η ομάδα μας έχει ικανότητες και ταλέντο, όχι μόνο να γυρίζει τέτοια παιχνίδια αλλά και να προσφέρει υπέροχο θέαμα. Η νίκη έχει πολλούς πατεράδες κι η ήττα είναι ορφανή. Μια τέτοια ισοπαλία ομως και με τον τρόπο που ήρθε έχει πολλούς που συμβάλλουν. Έχει όλους τους 18 που χρησιμοποηθηκαν και που ανεξαρτήτως του χρόνου συμμετοχής τους συνέβαλλαν ώστε τουλάχιστον η ομάδα μας να μην ηττηθεί. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους μας της Sui Generis για την μαχητικοτητα τους και στο διαιτητικό τρίο που ήταν άψογο σε ένα δύσκολα διαχείρισιμο ματς με δύο αποβολές και δύσκολες φάσεις. Πάνω από όλα όμως συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τον χαρακτήρα που έδειξε.