ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΕΘΕΛ

, ,

Την νίκη με 4-1 απέναντι στη SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ πήρε η ΕΘΕΛ εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι που ζορίστηκε παρά το άνετο αποτέλεσμα. MVP ο Χασούνης για τους νικητές.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με σουτ του Γεωργακόπουλου στο 3ο λεπτό. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε άμεσα. Συγκεκριμέρα η SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ κέρδισε πέναλτι και ο Mucopata ανέλαβε να το εκτελέσει εύστοχα στο 21’ για το 1-1. Στο 32’ η ΕΘΕΛ πήρε και πάλι το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μαυρωματάκη με το 1-2 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με τη συμπλήρωσε 61 λεπτών αγώνα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ και πάλι με τη… βοήθεια των γηπεδούχων, καθώς ο Μαρτίνης έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε με σουτ ο Κατσούλης στο 75’.

Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι Καραπιπεράκης και Χασούνης για την ΕΘΕΛ.

SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ: Αλεξόπουλος, Βιδάλης, Μαρτίνης, Τορέ, Mucopata, Μήτσης Λ., Καραμαριάν, Μαυρωματάκης, Παρασκευόπουλος, Μήτσης Ν., Μαλακατάς.

ΕΘΕΛ: Καραπιπεράκης (60’ Ιωάννου), Αποστολάκος, Γεωργακόπουλος, Γιαλλέλης, Γκαλογιάννης, Ηλιόπουλος (60’ Κατσούλης), Κιρτίδης, Παπανικολάου, Παπατσίμπας, Τάτσης (46’ Μελλάς), Χασούνης.