Νίκησε με μπροστάρη τον Παναγόπουλο

,

Εχοντας ως MVP τον Παναγόπουλο, η INTRASOFT που έπαιξε με τη «φωτιά» κατάφερε τελικά να κερδίσει τον ΝΟΜΟ με 5-4 για την 5η αγωνιστική του Κυπέλλου της ΕΣΕΑ.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με σουτ του Μουζακίτη. Στο 20’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Δόβα, αλλά κάπου εκεί η INTRASOFT πάτησε το… γκάζι και προηγήθηκε με 5-1. Στο 23’ ο Μπακόλας έκανε το 2-1. Στο 28’ και στο 41’ ο Παναγόπουλος με δύο προσωπικά του τέρματα έφτασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 για να έρθει στο 45’ ο Ανδρουλάκης να κάνει το 5-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι πίστεψαν πως είχαν «καθαρίσει» το παιχνίδι. Εκαναν λάθος. Αυτό γιατί ο ΝΟΜΟΣ πέτυχε τρία τέρματα. Στο 67’ με τον Δόνα, στο 88’ με κεφαλιά του Κόντου και στο 89’ με σουτ του Κουλουρούδη. Αν είχαν λίγα λεπτά ακόμα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν. Ωστόσο, προσπάθησαν πάρα πολύ, αλλά ηττήθηκαν.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γεωργαράκος, με βοηθούς τους Λιάπη και Πλιάκο.

Την κίτρινη κάρτα δέχτηκαν οι Σταυρίδης και Ανδρουλάκης για την INTRASOFT και ο Κουλουρούδης για τον ΝΟΜΟ.

INTRASOFT: Παναγιωτόπουλος (25’ Σηφάκης), Ανδρουλάκης, Ασλανίδης, Βασιλείου (63’ Τσαγκαράκης), Ζαφειρόπουλος, Κωνσταντίνου, Μιχαήλ, Μουζακίτης, Μπακόλας, Παναγόπουλος, Σταυρίδης.

ΝΟΜΟΣ: Μπάλλιας, Δόνας, Κοντός, Κωνσταντινάκος, Μητρόπουλος, Ντεντιδάκης, Παπαλάμπρος, Ποθητός, Ποντίκης (84’ Χασάνης), Κ. Σφαιρόπουλος, Φούτζουλας (46’ Κουλουρούδης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

INTRASOFT

Κ. Παναγιωτόπουλος: Νίκη και πρόκριση στα προημητελικά για την ομάδα μας σε ενα ωραίο ματς με πολλά γκολ. Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά περίεργα για εμάς. Είχαμε αρκετές απουσίες, ξεκινήσαμε με 10, αναγκαστήκαμε να “κάψουμε” μία αλλαγή πολύ νωρίς. Παρόλα αυτά εκμμεταλλευτήκαμε όλα τα καλά στοχεία της ομάδας μας και καταφέραμε να τελειώσουμε το ημίχρονο με το σκορ να δείχνει πως το βράδυ θα είναι πολύ εύκολο. Φυσικά και δεν ήταν έτσι κι αυτό το ξέραμε πολύ καλά.  Το δεύτερο ημίχρονο αν και δεν απειληθήκαμε ιδαίτερα, φάνηκε να δυσκολεύει για εμάς. Ειδικά στο τελευταίο 10λεπτο, όπου η κούραση και η έλλειψη συκέντρωσης σε κάποιες φάσεις, παραλίγο να μας κοστίσουν ακριβά.     Οπως και να χει τέλος καλό όλα καλά. Ανταποκριθήκαμε σε εναν απαιτητικό αγώνα, κόντρα σε εναν αντίπαλο που μάχεται έως το τελευταίο δευτερόλεπτο. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους για την νίκη και την πρόκριση. Καλή συνέχεια στην ομάδα του Νόμου.