Ο ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Παρθένη οι ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ κατάφεραν να επικρατήσουν του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΔΣΑ με 2-0 στην πρεμιέρα του κυπέλλου της ΕΣΕΑ.

Τα δύο γκολ του έμπειρου επιθετικού στο πρώτο ημίχρονο ήταν αυτά που «κλείδωσαν» τη νίκη στους γηπεδούχους. Το πρώτο τέρμα σημειώθηκε στο 21ο λεπτό, ενώ διπλασιάστηκαν στο 36’. Οι φιλοξενούμενοι αν και προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο τέρμα δεν τα κατάφεραν με αποτέλεσμα να μείνουν στο μηδέν.

Την κίτρινη κάρτα δέχτηκαν οι Κωνσταντόπουλος και Κοντόπουλος για τους ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ, ενώ ο Κριεμάδης από μεριάς ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΔΣΑ.

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ: Κωνσταντόπουλος, Ακριδάς (52’ Φρόντζος), Δρημάλας, Κοντόπουλος, Λεγάκης (31’ Ζαλοκώστας), Μαστρογιάννης (57’ Λαγός), Μήλας (46’ Γεωργακόπουλος), Μουλάς, Μπασινάς (46’ Χειμωνίδης), Μωραΐτης, Παρθένης.

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΔΣΑ: Χατζηγιάννης, Τσαμασίρος Α., Κριεμάδης (85’ Μπαλαφούτης), Κυπραίος, Ηλίας, Παππίδας, Τσακίρης (46’ Μπαξεβάνης), Δεληγιάννης (82’ Σκουζός), Θάνος (62’ Δεληγιάννης), Τσαμασίρος Β., Κοντογεωργίου.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ

Λ. Μωραΐτης: «Έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Η ομάδα δεν  κατέβηκε στο γήπεδο με γεμάτο ρόστερ. Αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι με σοβαρότητα και ήμασταν συγκεντρωμένοι στο στόχο μας. Ξεκινήσαμε δυνατά, ελέγξαμε το ρυθμό και κερδίσαμε από την αρχή του παιχνιδιού τον χώρο του κέντρου. Ευτυχήσαμε να έχουμε και σε πολύ καλή μέρα τους μεσοεπιθετικούς μας, οι οποίοι κατάφεραν να τελειώσουν με επιτυχία σχεδόν όλες τις φάσεις που δημιουργήσαμε. Η νίκη μας δεν ήρθε τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ, αφού οι αντίπαλοι κατέβηκαν να διεκδικήσουν με αξιώσεις ότι καλύτερο μπορούσαν. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την νίκη και ευχόμαστε στην αντίπαλη ομάδα καλή συνέχεια σε πρωτάθλημα και κύπελλο».