ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΑ 7 ΓΚΟΛ Η CITY

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η CITY που νίκησε με το ευρύ 7-2 την SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του κυπέλλου ΕΣΕΑ.

Ο Λουκέρης που ήταν και ο πρωταγωνιστής του αγώνα πήρε από το χέρι την ομάδα του Γιάννη Περικλάκη και την οδήγηση στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Στο 14’ ο μέσος της CITY έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με σουτ, αλλά η χαρά δεν κράτησε για πολύ αφού στο 20’ ο Δουγέλος ευστόχησε σε πέναλτι για το 1-1. Και πάλι όμως ο Λουκέρης είχε τη λύση. Οκτώ λεπτά αργότερα με νέο σουτ έδωσε και πάλι προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η CITY ανέβασε στροφές, την ώρα που η SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό του παιχνιδιού. Μοιραία λοιπόν έγινε το 3-1 με τον Τριανταφύλλη στο 48’. Στο 55’ ο Ηλιόπουλος σημείωσε το 4-1 και στο 62’ ξανά ο Λουκέρης χτύπησε για το 5-1. Στο 69’ ο Γερακάρης έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ για να έρθει ο Tore από την άσπρη βούλα να μειώσει για το 5-2. Ωστόσο, ένα γκολ του Κύριου στο 83’ κι ένα αυτογκόλ του Alex δύο λεπτά μετά διαμορφώθηκε το τελικό 7-2.

Την κίτρινη κάρτα δέχτηκαν οι Alex και Τζάβας για την SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ.

SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ: Τζάβας (14’ Βιδάλης Δ.), Γερασίμου (52’ Λαμπρόπουλος), Alex, Μαρούδας, Μήτσης, Δουγέλος, Μπουγιούκας (64’ Βιδάλης Θ.), Δουγέκος, Tore, Alfonso, Μαυροματάκης.

CITY: Παπαδόπουλος Π., Γκουγκούσης (46’ Καραγιάννης), Ηλιόπουλος, Κύριος, Λευθέρης, Λουκέρης, Μαρκαντάσης, Μαρτσούκος, Παπαδόπουλος Θ., Σέκερης, Τριανταφύλλης (57’ Γκότσης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

CITY

Ν. Λουκέρης: Δεύτερο παιχνίδι Κυπέλλου και πρώτη νίκη για την ομάδα μας. Μια νίκη ψυχολογίας ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος. Νίκη με 7-2 και με πολλές ακόμα χαμένες κλασσικές ευκαιρίες, απέναντι σε μια ομάδα που δεν έπαιξε οργανωμένο ποδόσφαιρο. Αλλαγμένη η ενδεκάδα μας, από απουσίες, τιμωρίες και τραυματίες και μια καλή ευκαιρία για να πάρουν αρκετό χρόνο συμμετοχής κάποιοι συμπαίκτες μας. Κοιτάμε την έναρξη και το ματς με την AEGEAN. Θέλουμε και χρειαζόμαστε τη νίκη για να μπούμε με το δεξί στο πρωτάθλημα. Καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα.

Γ. Περικλάκης: Μετά την ήττα στο ξεκίνημα του Κυπέλλου, το ματς ήταν μονόδρομος για εμάς, αν θέλαμε να σκεφτόμαστε θετικά για τη συνέχεια στο θεσμό. Η νίκη μας αποδείχτηκε μάλλον εύκολη και δεν συναντήσαμε ιδιαίτερες δυσκολίες. Είχαμε πολλές απουσίες, οι οποίες – ευτυχώς – δεν μας στοίχισαν … Το ενδιαφέρον στοιχείο του αγώνα είναι αποκλειστικά στατιστικό κι αφορά την ομάδα μας … Δεν ξέρω αν και στα 10 χρόνια της Ε.Σ.Ε.Α., έχει πιθανά συμβεί κάτι παρόμοιο. Να σφυριχτούν σε βάρος μιας ομάδας, τρία πέναλτι. Κοιτάμε θετικά προς την έναρξη του πρωταθλήματος. Καλή συνέχεια στην ομάδα SERVICE ΚΟΥΤΣΟΣ. Να μην απογοητεύονται!!! Υπομονή χρειάζεται, πίστη και πολύ προσπάθεια. Έχουν δυνατότητες ως ομάδα για να δείξουν πολύ καλύετρα πράγματα στους αγωνιστικούς χώρους.