ΧΑΛΑΡΩΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ LE MASSAGE ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΘΕΛ (0-4)

, , ,

Ενα ημίχρονο ήταν αρκετό για την «σταχτοπούτα» της ΕΣΕΑ, Le Massage να κερδίσει την ΕΘΕΛ που έδειξε πως ακόμα δεν έχει βρει τα πατήματά της. Αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κερδίσουν με 0-4. Σκορ το οποίο σημειώθηκε από το πρώτο ημίχρονο και να ξεκινήσουν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στο κύπελλο.

Γκολ με το… καλησπέρα πέτυχε η Le Massage. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Τζαβάρα και να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 20’ με τον Μύτα. Η ΕΘΕΛ δεν μπόρεσε να αντιδράσει με αποτέλεσμα να δεχθεί κι άλλο γκολ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καλαλής σημείωσε το 3-0 για να έρθει στο 44ο λεπτό ο Στ. Εφραιμίδης που ήταν και ο MVP του αγώνα για να γράψει το τελικό αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν απλά συντήρηση δυνάμεων και διαφύλαξαν το σκορ. Από την άλλη πλευρά η ΕΘΕΛ δεν μπόρεσε να πετύχει ούτε το γκολ της τιμής και πλέον ετοιμάζεται για το επόμενο παιχνίδι του κυπέλλου.

ΕΘΕΛ: Καραπιπεράκης (46’ Ιωάννου), Παπανικολάου (46’ Μελάς), Γεωργακόπουλος (50’ Αποστολάκος), Πέππας, Γιαλλέλης (60’ Μπαρμπούνης), Χασούνης (75’ Λαουτάρης), Κυρτίδης, Τάτσης (55’ Ηλιόπουλος), Παπατσίμπας (46’ Καλογιάννης), Μηνάς (46’ Γιαμαδούρος), Κατσούλης.

LE MASSAGE: Χαραλαμπίδης, Οικονομάκος (46’ Μπιλάι), Μηνάς, Μανιαδάκης (75’ Γαλέας), Φούτζιου (55’ Γιαννουλάτος), Χρήστου (75’ Καλαμπόκης), Παλαιολόγος (50’ Διακόπουλος), Μύτας (60’ Στυλιανίδης), Καλαλής, Εφραιμίδης, Τζαβάρας (55’ Σαραντάρης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

LE MASSAGE

Γ. Πάτρας: Μετά από σχεδόν 7 μήνες απραξίας και σε συνθήκες πρωτόγνωρες λόγω της πανδημίας, το Σάββατο πραγματοποιήθηκε η πρώτη σέντρα για την ποδοσφαιρική χρονιά 2020 – 21. Η ομάδα μας έκανε πρεμιέρα στο κύπελλο και γενικά στις διοργανώσεις της ΕΣΕΑ αφού ηταν η πρώτη της συμμετοχή ως Le Massage FC. Πρωτίστως να ευχηθούμε, και θεωρούμε ότι είναι ευχή όλων παρολες τις αντιξοοτητες που αντιμετωπίζουμε, οι ομάδες που συμμετέχουν να έχουν μια καλη ποδοσφαιρικη χρονια η οποία όπως ευοίωνα ξεκίνησε έτσι να ολοκληρωθεί. Το άγχος της πρεμιέρας ήταν αναμενόμενο, όμως το πολύ γρήγορο γκολ στο 5ο λεπτό “έλυσε” τα πόδια μας και μας αποφορτισε. Έτσι η ομάδα μας, παρουσίασε ενα όμορφο θέαμα, με συνδυασμούς, “στρωτο” ποδόσφαιρο και ευκαιρίες. Κατάφερε ως το πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού να έχει πετύχει 3 τέρματα και να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 4-0, (Τζαβαρας, Ευφραιμιδης, Καλαλης, Μυτας οι σκόρερς), απέναντι σε έναν αντίπαλο που μας έχει δείξει ολα αυτά τα χρόνια ότι είναι ανταγωνιστικος και δυσκολοκαταβλητος. Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου οφείλεται κυρίως στη σοβαρότητα με την οποία αντιμετώπισαμε το παιχνίδι, αλλά και της δουλειάς μας που έχει προηγηθεί και μας βοήθησε έτσι ώστε όλοι οι διαθέσιμοι παίκτες μας να πάρουν αρκετά λεπτά συμμετοχής. Είμαστε μια νέα ομάδα, η χημεία είναι το αρχικό ζητούμενο κι ετσι η εξέλιξη του παιχνιδιού μας βοήθησε να δοκιμάσουμε διαφορά σχήματα και θέσεις παικτών. Ηταν μια καλή, ουσιώδης εμφάνιση και οι 3 πρώτοι βαθμοί πάντα είναι οι σημαντικοτεροι στο τομέα της ψυχολογίας και ειδικά στον θεσμό του κυπέλλου και στη φάση των ομιλων. Έχουμε δρόμο μπροστά μας μέχρι να φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε και κάθε παιχνίδι είναι για εμάς μια ευκαιρία εξέλιξης και βελτίωσης. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της ΕΘΕΛ και καλή ποδοσφαιρική χρονιά χωρίς τραυματισμους.